Mobilní veřejná knihovnička a čítárna

fungující na principu půjč si a vrať (nebo si knihu nechej)

Od 30. 9. 2016 funguje pro obyvatele Klecan nová služba. Nazvala jsem ji mobilní veřejná knihovnička a čítárna. V Klecanech jsou instalovány malé knihovničky: před vstupem do knihovny, v čekárně na zdravotním středisku, na autobusové zastávce U hřbitova směr Praha v Klecánkách u přívozu. Na zmíněných místech si knihu nebo časopis můžete půjčit a po přečtení zase vrátit. A nebo taky ne. Záleží na Vás, zda se Vám kniha zalíbí a budete si ji chtít nechat doma.  Do knihovniček budu průběžně doplňovat knížky, které jsou v Městské knihovně duplicitní, nebo které jsem získala z knihovny Střední průmyslové školy zeměměřické v Praze anebo od lidí. Doplňovat knihy nebo časopisy můžete i Vy, pokud jste na tom jako já - mám problém knihu vyhodit do koše. Od malička mě učili, že mám mít ke knížkám úctu a mám se k nim chovat opatrně. Všechny proto prosím, aby se ke knížkám chovali slušně a ohleduplně, přestože jsou zdarma, a z knihovniček si nedělali odpadkový koš.

Podněty a postřehy zasílejte na e-mailovou adresu: knihovna@mu-klecany.cz.

Pěkné dny s knihou přeje Vaše knihovnice